YENİ AMONYAK KOMPRESÖR YAĞIMIZ ULTRA SC 68 HK.

Devamını Oku »


İSTANBUL TİC.ODASI KİMYEVİ MADDELER MESLEK KOMİTESİ TOPLANTIMIZ

5 Haziran 2023 tarihinde yapılan Kimyevi Maddeler Meslek Komitesi toplantımız verimli şekilde yapıldı, önemli kararlar alındı. Komite üyeleri Kimyasal maddelerin kontrolü için AB mevzuatına uygun denetleme ünitesinin Bakanlıkça acilen tesisinin gerektiğini belirterek, girişimde bulunulmasını kararlaştırdı. Ayrıca Kimyevi Maddelerin depolanması için ilave bir arazi alınarak buranın kooperatif şeklinde organize olarak yapılandırılması için girişimde bulunmaya karar verildi.

Devamını Oku »


AMONYAK GAZI SATIŞLARIMIZ BAŞLADI

Şubat 2023 den itibaren yüksek kalitede sertifikalı Amonyak gazı satışlarımıza tesisinize teslim olarak başlamış bulunuyoruz.

Devamını Oku »


SOĞUK HAVA DEPOLARINDA ENERJİ TASARRUFU UYGULAMALARIMIZ Hk.

İzmir Bölgesi teknik danışmanımız Elektrik-Elektronik Müh. Mehmet Dinç Bey vasıtasıyla, soğuk hava depolarında enerji tasarrufu amaçlı uygulamalarımız yapılmakta olup,aynı zamanda soğutma kompresörlerinin komple bakımları,chiller sistemleri olan depolarda gerekli olan bakım ve iyileştirme çalışmalarımız da yürütülmektedir. Bu şekilde özellikle enerji giderlerinde önemli tasarruflar sağlanmaktadır.

Devamını Oku »


SOĞUK HAVA DEPOSU YENİ ÜRÜNLERİMİZ

Soğuk hava depolarında kullanılan ANDEROL ve MOLY serisi IQF cihaz ve diğer aparatların yüksek akma dereceli ve gıdaya uygun yağlarını da satış listemize almış bulunuyoruz.

Devamını Oku »


PETRO VISCOL A.Ş. İLE YAPILAN YENİ YETKİ ANLAŞMAMIZ

Şirketimiz 1.1.2021 tarihinden itibaren, Tuzla'da ISO 9001,14001 ve 18001 standartlarında endüstriyel yağlar üretimi yapan PETRO VİSCOL şirketiyle, amonyak ve freon soğutma kompresörleri yağlarının Türkiye ve yurtdışı satışlarını yetkili olarak yürütmek üzere bir anlaşma imzalamıştır. Söz konusu kompresör yağları, halen yurtdışından ithal edilen CPI ve PETRO CANADA REFLO yağlarının muadili olarak üretilmekte olup, ULUSLARARASI SAYBOLT SERTİFİKALARINA sahiptir.

Devamını Oku »


BURSA BÖLGESİ MÜŞTERİ ZİYARETLERİMİZ

8-9 Mayıs tarihlerinde Bursa Bölgesindeki müşterilerimizi ziyaret ettik.

Devamını Oku »


SAKARYA BÖLGESİ MÜŞTERİ ZİYARETLERİMİZ

18 Nisan'da Sakarya Bölgesinde bulunan tüm müşterilerimiz ziyaret edilmiş, talepleri not edilmiştir. Yeni ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi verilmiştir. Tüm müşterilerimizin ürün ve hizmetlerimizden memnun oldukları görüşmüştür.

Devamını Oku »


En-ser INNOVASYON SEMİNERİNDE

ISO tarafından düzenlenen Innovasyon seminerine katıldık.

Devamını Oku »


EURO-ASIA CHEMISTRY FUARI

Euro-Asia Chemistry Fuarında 12Kasımda Petroyağ standını ziyaret ettik.

Devamını Oku »


BURSA MÜŞTERİ ZİYARETLERİMİZ..

18-20 nisan tarihleri arasında Bursa müşterilerimize yaptığımız ziyaretlerde, CPI soğutma kompresörü yağlarımızı ve diğer ürünlerimizi kullanmakta olan müşterilerimiz memnuniyetlerini ifade ettiler...

Devamını Oku »


BROIL VR HAMUR KESME YAĞIMIZ SATIŞA SUNULDU

Hamur ve ekmek makinalarında kullanılmak üzere geliştirilen

Devamını Oku »


YENİ ANTİFRİZLERİMİZ SATIŞA SUNULDU

Yeni ve çok kaliteli antifrizlerimiz olan, LATEMA CG, LATEMA COOL FG ve GOBY PD serisini satışa sunduk.

Devamını Oku »


BİYOENERJİ DERNEĞİ TOPLANTISINA KATILDIK.

Ülkemiz için önemi her geçen gün artan, biyolojik yakıtlar, atık ve çöplerden enerji üretimi, bitkisel gaz, bitkisel yağlar üretimi gibi alanlarda faaliyet ve araştırmalarda bulunan firmaları bir araya getiren BİYOENERJİ DERNEĞİMİZİN toplantısı, 16 Aralıkta İstanbul Makina Mühendisleri Odasında gerçekleştirildi. Toplantı detayları aşağıda özetlenmektedir.

Devamını Oku »


Gıda Ürünlerinin Sertifikalı Tesis ve Ekipmanlarla Üretilmesi Hakkında Yönetmelik

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 17.11.2011 tarihli Gıda Ürünleri Yönetmeliği esasları kapsamında, 11.Madde, b1 fıkrasına göre, gıda ürünleri üretiminde kullanılması gereken ekipman, yardımcı maddeler ve ekipmanların ve gıda nakliyesinde kullanılacak araçların gıdaya uygunluğu şart koşulmakta olup, gene aynı yönetmeliğin 28. Maddesine göre, söz konusu gıda üretim tesislerinde kullanılması gereken yardımcı maddelerin ve ekipmanların gıdaya uygunluk sertifikaları olması zorunluluğu getirilmiştir. Yapılacak denetimlerde söz konusu sertifikaların bulundurulması da gerekli kılınmaktadır.

Devamını Oku »


HT TEKNOLOJİSİ İLE RAFİNE BAZ YAĞ ÜRETİMİ

BAZ YAĞ(BASE STOCK) ÜRETİM TEKNOLOJİSİ Ham petrolden % 85 oranında rafine edilmiş baz yağ(base stock) üretim prosesi aşağıda özetlenmektedir. 1. Aşamada vakum distilasyonu yoluyla ham petrol ilk damıtma işleminden geçirilir.

Devamını Oku »


MÜŞTERİ ZİYARETLERİMİZ

SÜTAŞ M. Kemalpaşa'da Üretim Müdürü ile toplantıdan önce.

Devamını Oku »


MÜŞTERİ ZİYARETLERİMİZ

FINE FOOD, Bursada Hasan Kan Bey ile Grasso kompresörlerinin önünde.

Devamını Oku »


MÜŞTERİ ZİYARETLERİMİZ

BURSAM ET, Bursa'da Sn.Mustafa Barıkan ile birlikte yeni revizyondan çıkan pistonlu kompresörlerinin önünde.

Devamını Oku »