YENİ ANTİFRİZLERİMİZ SATIŞA SUNULDU

YENİ ANTİFRİZLERİMİZ  SATIŞA SUNULDU

Yeni ve çok kaliteli antifrizlerimiz olan, LATEMA CG, LATEMA COOL FG ve  GOBY PD serisini satışa sunduk. Söz konusu antifrizlerimizden  Latema CG serisi çok amaçlı antifrizlerimizdir. Özellikle soğutma kulelerinde çok tercih edilmektedir.

LATEMA COOL FG ve GOBY PD serisi antifrizlerimiz ise gıda uyumlu olup, özellikle gıda sektöründeki soğutucu sistemlerde, chllerlerde tercih edilmektedirler. GOBY PD serisi farmasötik kalitede olup, sızıntı sorunlarına karşı, gıda üretim tesislerinde tercih edilmektedir.

ANTİFRİZLERLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

1.Antifrizin soğutma suyunda karışım oranı ne olmalıdır?

Cevap:Çok soğuk iklimlerde, %50 karışım, donmaya karşı -39 C ‘ye kadar koruma sağlar. -20 C’ ye kadar soğuk havalar için, max. %30 oranında suya karıştırılması yeterlidir.

Sıcak havalarda ise, kaynama probleminin yüksek olduğu eski araçlar ile dağlık ve yüksek yerlerde %50 lik karışım, kaynamaya karşı ve 108 C’ye kadar koruma sağlar.

2.Antifrizin diğer önemli özellikleri nelerdir?

Cevap:İyi bir antifriz, korozyona ve paslanmaya karşı iyi bir koruma sağlar. Bilindiği üzere, kalitesiz antifrizler, genelde radyatörlerin pastan dolayı tıkanmasına yol açabilir ve bunun sonucunda radyatör eşanjörlerinde soğutucu akışkanı azalır ve buharlaşma ile kaynamaya yol açar.Daima kaliteli antifrizlerin kullanılması  gerekir.

3.Antifrizler ne sıklıkta değiştirilmelidir?

Cevap:Soğutucu sıvı zamanla kirlenir ve anti-korozyon katıkları etkinliğini yitirir. İdeal olarak antifrizin  her yıl değiştirilmesi gerekir. Mükemmel kapalı olan sistemlerde ise, iki yılda bir değiştirilmesi önerilir.

4. Sert sular soğutma siteminde hangi sorunlara yol açar?

Cevap: Hafif bulutumsu çökmeler oluşabilir. Ancak kaliteli bir antifrizle bu çökeltiler çok ince ve zararsızdır.