Merkezi Mecidiyeköy'de bulunan firmamız, yirmi yılı aşkın SHELL, MOBIL, TOTAL - ELF ve OKS, OPTIMOL, TEXACO, CPI ENGINEERING gibi önde gelen uluslararası kuruluşların madeni yağlar bayisi olarak endüstri kuruluşlarına hizmet vermektedir. Ürün çeşitlerimiz arasında, soğutma kompresörü yağları, gıda makinası yağları, genel makina yağları, hidrolik ve pnömatik yağlar, metal işleme yağları, tekstil makinası yagları, sentetik ve yarı sentetik dişli ve motor yağları, muhtelif rulman ve ısı gresleri ile koruyucu müstahzarlar ve IPA, Toluol, Aseton, Etil Asetat, Alüminyum Sülfat gibi çok sayıda üstün menşeli kimyasallar bulunmaktadır.

Müşteri taleplerine dönük çalışmalarımız..

Müşterilerine teknik bilgi ve döküman konusunda da en iyi hizmeti sunmayı amaç edinmiş olan şirketimiz, doğru ürünü, doğru zamanda, uygun fiyatlarla sağlamak ilkesini benimsemiştir. Bu nedenle, aralarında büyük sanayi kuruluşlarının da yer aldığı müşterilerimiz, güvenilir ve sürekli hizmetlerimiz nedeniyle firmamızı desteklemiş ve referanslarımız olmuşlardır.

Pazarın ihtiyacı olan ürünlerin belirlenmesi ve sağlanması konusunda çalışmalarımız..

Firmamız, çalıştığı sektörde birçok yeniliğin de öncüsü olmuştur; şöyle ki, soğutma kompresörü yağlarında daha önce ülkemizde yalnızca mineral(parafinik ve naftanik) bazlı yağlar satılırken, ilk kez yarı sentetik ve yüksek rafinajlı soğutma yağlarını ülkemize getirmiştir. Soğutma kompresörlerinin düşük ısılarda uzun süreler ve bakım gerektirmeden çalışmalarını sağlayan yarı sentetik yağların ülkemize getirilmesi, müşterilerimizin işletme giderlerinin düşürülmesine önemli katkılar sağlamıştır.

Çevre ve insan sağlığına dost, yüksek verimli ve sertifikalı ürün sağlamada kararlılığımız..

Gene firmamız, özellikle gıda ihracatçısı olan büyük üreticilerin ihtiyaç duydukları sertifikalı gıda makinası yağ ve greslerinin ülkemize getirilmesine öncülük etmiş, bu sayede gıda normlarına uygun kaliteli gıda ürünlerinin üretim ve ihracatı hızlı bir şekilde artmış, yabancı alıcıların denetim gereksinimleri minimuma inmiştir. Ayrıca, yaklaşık on senedir su arıtma konusunda ABD malı AUTOTROL,NEW AGE, PURE ve EUROPA-FILTER marka içme ve kullanma suyu arıtma cihazlarını satmaktayız. Söz konusu cihazlarımız suyun istenilen ölçüde yumuşatılmasını, her türlü organik ve inorganik partiküllerden 1 mikron düzeyine kadar fiziksel ve mikrobiyolojik arıtımını sağlamaktadır. Su arıtma sistemlerimiz, ülkemizde daha önce uygulanan klorlama ve ozonlama yöntemlerine göre her açıdan daha güvenli ve sağlıklı olup, gerek ilk yatırım giderleri, gerekse işletme ve bakım giderleri yönünden çok daha avantajlıdır. Gene, yukarıdaki cihazlarımızın teknolojik üstünlüğü nedeniyle, sağlanan verimlilik çok yüksektir. Kuyu suyu kullanan büyük sanayi kuruluşları ve gıda endüstrileri için ise, kuyu suyundaki tüm tortu ve partikülleri yüksek debilerde filtre edebilen son derece gelişmiş, otomatik deşarjlı separatör filtreleri de satmaktayız.

Değerli kuruluşunuza da yukarıda belirtilen konularda hizmet vermekten memnunluk duyacağımızı belirtir, daha detaylı bilgi için buradan ürünlerimiz ve irtibat bilgileri sayfalarımızı ziyaret etmenizi dileriz.

Saygılarımızla,
Kudret Tan
Endüstri Yüksek Mühendisi

Kudret Tan - Firma Sahibi

Kudret Tan

Kudret Tan, R.C.Yüksek’de Endüstri İşletmesi üzerine M.B.A. programını 1971 de tamamladı. Daha sonra, Boğaziçi Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği okudu ve 1982 de M. Sc. Endüstri Mühendisl olarak mezun oldu. Üniversitede master programına devam ederken, bir yandan da Rabak A.Ş. ve Çukurova – Caterpillar ‘de yönetici olarak çalışmaya devam etti.

1994 yılında, Mobil , Shell ve Castrol endüstriyel yağlar bayiliklerini alarak, EN-SER firmasını kurdu. Daha sonra, 2000 yılından itibaren ABD de Midland-Michigan’da bulunan CPI Inc.’nın CPI soğutma yağları grubunun Türkiye satışlarını üstlendi. Ülkemizde, gıda sertifikalı endüstriyel yağlar konusunda ilk çalışmaları yapan ve bu konuda çeşitli ürünleri gıda sektörüne sunan EN-SER firması, bu alanda önemli bir müşteri grubuna hitap etmektedir. Özellikle ihracat yapan geniş bir müşteri grubuna, sertifikalı sentetik, yarı sentetik ve mineral yağları sunarak, bu firmaların ihracat potansiyelinin artmasına katkıda bulunmuş ve çevreye duyarlı, yeni teknoloji ürünlerine ağırlık vermiştir. 2006-2014 yılları arasında İstanbul çevre Federasyonu Başkan Yardımcılığını yapmıştır. 2015 yılından itibaren de Biyoenerji Derneğinin denetim kurulu üyeliğini yürütmektedir.

Yönetici Asistanı- Melisa Mıhçılar

Mehmet Sönmez

2017 tarihinde Beşiktaş’ta Özel Kültür Lisesinin bitirdikten sonra, İstanbul Medipol Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimini kazandı. İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünü bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Pazarlama ve Reklamcılık Bölümünü kazandı aynı zamanda İstanbul Kültür Üniversitesi İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Fakültesi Medya ve Pazarlama bölümünü kazanarak halen öğretim hayatına devam etmektedir. Okul hayatının dışında çeşitli kafelerin işletmeciliğini yaptı. Stratejik Pazarlama ve Ürün Yönetimi, Psikoloji ve Alt Alanları, Sağlıklı İletişimin Püf Noktaları ve birçok alanda sertifikalar aldı. 2022 Ağustos ayından itibaren En-Ser Taahhüt ve Şirketinde yönetici asistanı olarak görev yapmaktadır.

İnş Müh.Mehmet Sönmez-İş Geliştirme Danışmanı

Melisa Mıhçılar

Boğaziçi Ün. İnşaat Müh. Bölümünden 1999 da mezun olan Mehmet Sönmez, aynı üniversiteden Pazarlama ve Finansman dalında da sertifika almıştır.

2005-2018 yılları arasında, Eczacıbaşı Seramik Grubunda muhtelif yöneticilik görevlerinde bulunmuş olup, bu şirkette Batı Avrupa ve Rusya Bölgesi İhracat Müdürü olarak çalışmıştır. Daha sonra Anatolia A.Ş. Seramik grubunda, 2019 yılından itibaren Avrupa Dış Satımlar yöneticisi olarak görev yapmıştır. Halen Yedi Enerji Makine ve Yenilenebilir Enerji Ltd. isimli dış ticaret ve danışmanlık şirketinin sahibi olan Mehmet Sönmez, şirketimize 2022 yılından itibaren iş geliştirme ve ihracat danışmanı olarak hizmet sunmaktadır. Kendisi Almanca ve Rusça bilmektedir.