Merkezi Mecidiyeköy'de bulunan firmamız, yirmi yılı aşkın süredir SHELL, MOBIL, OKS, MOLİKOT, KLUBER VE PETRO VISCOL gibi önde gelen uluslararası kuruluşların madeni yağlar bayisi olarak endüstri kuruluşlarına hizmet vermektedir. Ürün çeşitlerimiz arasında, amonyaklı ve freonlu soğutma kompresörü yağları, hava kompresörü yağları, trafo yağları, ısı transfer yağları, gıda makinası gres ve yağları, genel makina yağları, hidrolik ve pnömatik yağlar, metal işleme yağları, tekstil makinası yagları, sentetik ve yarı sentetik dişli yağları, muhtelif rulman ve ısı gresleri ile koruyucu müstahzarlar ve Mono Etilen Glikol,IPA, Toluol, Aseton, Etil Asetat, Alüminyum Sülfat gibi çok sayıda üstün menşeli kimyasallar bulunmaktadır.

Müşteri taleplerine dönük çalışmalarımız..

Müşterilerine teknik bilgi ve döküman konusunda da en iyi hizmeti sunmayı amaç edinmiş olan şirketimiz, doğru ürünü, doğru zamanda, uygun fiyatlarla sağlamak ilkesini benimsemiştir. Bu nedenle, aralarında büyük sanayi kuruluşlarının da yer aldığı müşterilerimiz, güvenilir ve sürekli hizmetlerimiz nedeniyle firmamızı desteklemiş ve referanslarımız olmuşlardır.

Pazarın ihtiyacı olan ürünlerin belirlenmesi ve sağlanması konusunda çalışmalarımız..

Firmamız, çalıştığı sektörde birçok yeniliğin de öncüsü olmuştur; şöyle ki, soğutma kompresörü yağlarında daha önce ülkemizde yalnızca mineral(parafinik ve naftanik) bazlı yağlar satılırken, ilk kez yarı sentetik ve yüksek rafinajlı soğutma yağlarını ülkemize getirmiştir. Soğutma kompresörlerinin düşük ısılarda uzun süreler ve bakım gerektirmeden çalışmalarını sağlayan yarı sentetik yağların ülkemize getirilmesi, müşterilerimizin işletme giderlerinin düşürülmesine önemli katkılar sağlamıştır.

Çevre ve insan sağlığına dost, yüksek verimli ve sertifikalı ürün sağlamada kararlılığımız..

Gene firmamız, özellikle gıda ihracatçısı olan büyük üreticilerin ihtiyaç duydukları sertifikalı gıda makinası yağ ve greslerinin ülkemize getirilmesine öncülük etmiş, bu sayede gıda normlarına uygun kaliteli gıda ürünlerinin üretim ve ihracatı hızlı bir şekilde artmış, yabancı alıcıların denetim gereksinimleri minimuma inmiştir. Ayrıca, yaklaşık on senedir su arıtma konusunda ABD malı AUTOTROL,NEW AGE, PURE ve EUROPA-FILTER marka içme ve kullanma suyu arıtma cihazlarını satmaktayız. Söz konusu cihazlarımız suyun istenilen ölçüde yumuşatılmasını, her türlü organik ve inorganik partiküllerden 1 mikron düzeyine kadar fiziksel ve mikrobiyolojik arıtımını sağlamaktadır. Su arıtma sistemlerimiz, ülkemizde daha önce uygulanan klorlama ve ozonlama yöntemlerine göre her açıdan daha güvenli ve sağlıklı olup, gerek ilk yatırım giderleri, gerekse işletme ve bakım giderleri yönünden çok daha avantajlıdır. Gene, yukarıdaki cihazlarımızın teknolojik üstünlüğü nedeniyle, sağlanan verimlilik çok yüksektir. Kuyu suyu kullanan büyük sanayi kuruluşları ve gıda endüstrileri için ise, kuyu suyundaki tüm tortu ve partikülleri yüksek debilerde filtre edebilen son derece gelişmiş, otomatik deşarjlı separatör filtreleri de satmaktayız.

Değerli kuruluşunuza da yukarıda belirtilen konularda hizmet vermekten memnunluk duyacağımızı belirtir, daha detaylı bilgi için buradan ürünlerimiz ve irtibat bilgileri sayfalarımızı ziyaret etmenizi dileriz.

Saygılarımızla,
Kudret Tan
Endüstri Yüksek Mühendisi

Kudret Tan - Firma Sahibi

Kudret Tan

Kudret Tan, R.C.Yüksek’de Endüstri İşletmesi üzerine M.B.A. programını 1971 de tamamladı. Daha sonra, Boğaziçi Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği okudu ve 1982 de M.Sc. Endüstri Mühendisl olarak mezun oldu. Üniversitede master programına devam ederken, bir yandan da Rabak A.Ş. ve Çukurova – Caterpillar ‘de yönetici olarak çalışmaya devam etti.

1994 yılında, Mobil , Shell ve Castrol endüstriyel yağlar bayiliklerini alarak, EN-SER firmasını kurdu. Daha sonra, 2000 yılından 2018 sonuna kadar ABD de Midland-Michigan’da bulunan CPI Inc.’nın CPI soğutma yağları grubunun Türkiye satışlarını üstlendi. 2019 yılından itibaren ise Petro Canada LUBRICON bayisi olarak amonyaklı soğutma yağlarının satışına devam etmektedir.Ülkemizde, gıda sertifikalı endüstriyel yağlar konusunda ilk çalışmaları yapan ve bu konuda çeşitli ürünleri gıda sektörüne sunan EN-SER firması, bu alanda önemli bir müşteri grubuna hitap etmektedir. Özellikle ihracat yapan geniş bir müşteri grubuna, sertifikalı sentetik, yarı sentetik ve mineral yağları sunarak, bu firmaların ihracat potansiyelinin artmasına katkıda bulunmuş ve çevreye duyarlı, yeni teknoloji ürünlerine ağırlık vermiştir. 2006-2014 yılları arasında İstanbul çevre Federasyonu Başkan Yardımcılığını yapmıştır. 2015 yılından itibaren de Biyoenerji Derneğinin üyeliğini yürütmektedir.


MELİSA MIHCILAR-Yönetici Asistanı

2017 tarihinde Beşiktaş’ta Özel Kültür Lisesinin bitirdikten sonra, İstanbul Medipol Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümünde eğitimine devam etti.
İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünü bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Pazarlama ve Reklamcılık Bölümünü kazandı.
Aynı zamanda İstanbul Kültür Üniversitesi İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Fakültesi Medya ve Pazarlama bölümünde eğitimini tamamladı.
Okul hayatının dışında çeşitli kafelerin işletme yöneticiliğini yaptı. Stratejik Pazarlama ve Ürün Yönetimi, Psikoloji ve Alt Alanları, Sağlıklı İletişimin Püf Noktaları ve birçok alanda sertifikaları bulunmaktadır.
2022 Ağustos ayından itibaren En-Ser Taahhüt ve Ticaret Şirketinde yönetici asistanı olarak görev yapmaktadır.


M.ÖZGÜR SEZGİNER-EGE BÖLGESİ SATIŞ KOORDİNATÖRÜMÜZ

1967 İstanbul doğumlu olan Özgür Sezginer; “Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi” nden mezun oldu.25 yılı aşan profesyonel çalışma hayatında; OKKA Group, TEPE BETOPAN A.Ş., AS ÇİMENTO A.Ş., Antalya YTONG A.Ş., ve YALTEKS A.Ş. firmalarında “Genel Müdür ve Üst Düzey Yönetici” pozisyonlarında çalıştı.Ayrıca “Yönetim Danışmanı” olarak çok sayıda firmanın “Kurumsal Yapılanma” ve “Yurtiçi/Yurtdışı Satış Organizasyonlarının kurulması” süreçlerinde görev aldı.

Profesyonel çalışmalarının yanı sıra, Türkiye İMSAD (İnşaat Malzemeleri Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBB Toprak Sanayi Sektörü Meclis Üyeliği, BİMSADER Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulunan Özgür Sezginer; firmamızda EGE Bölge Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.